Değerli Müşterimiz,

Odak Lazer Kesim ve UV Baskı Hizmetleri olarak “üretimde ve üründe kalite” ilkesini düstur edindik. Hassas makinelerimizde titiz işçilik ile nitelikli hizmet sunuyoruz. Daha nitelikli daha kaliteli ve estetik görünen ürünleri uygun fiyatlara üretiyoruz. Müşterilerimizin ticaretine gerçek manada katma değer sağlıyor ve paradan daha kıymetli olan “gönülleri kazanmaya” önceklik veriyoruz.

Vizyonumuz:

Lazer kesim UV baskıda en büyük firma olmak değil, işinde hassas ölçü, kalite ve estetik arayanların usta eli olmaktır. 

Misyonumuz:

Müşterilerimizin ürünlerine gerçek anlamda değer katmak, sorun değil çözüm üretmek, öncelikle gönülleri kazanmaktır.

Araştırma Geliştirme ve Kalite Farkımız

Vizyon ve misyonumuz doğrultusunda çalışıyoruz. Üst sevide elektronik ve teknik bilgimiz bizi farklı kılmaktadır.  Makinlerimizin her sorununa anında müdahele ediyor (teknik servis beklemeksizin) çözüm üretiyoruz.

Bu itibarla Lazer Kesim – UV baskı makinalarımız üzerinde kendi AR-GE projelerimizi uygulayarak önemli bazı teknik geliştirmeler de yaptık, yapıyoruz.  Bu sayede  üretimde ve üründe mümkün olan en üst kaliteye eriştik. Işın odaklama, malzeme sabitleme, eksen kayıklığı sorunu olmayan, her an bakımlı ve çok yüksek hassasiyete sahip makinemizde lazer kesim yapıyoruz. Özetle ifade edersek; lazerde kesilmiş değil de adeta lazerde doğranmış (duman izi ve yanıklarla bezenmiş) “sözde ürünleri” üretmek bizim işimiz değil. Ultraviole Dijital Baskı üretimlerimizde de aynı özeni gösteriyor, canlı ve kalıcı renkler elde ediyoruz.

Firmamız hakkında kıymetli değerlendirmelerinizi yukarıda yaptığımız açıklamalar ışığında ele alacağınızı umut eder, işlerinizde kolaylık ve başarılar dileriz.

Kaliteli Ürün Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli ve kalitesiz arasındaki tüm farkları bu linkte açıklıyoruz.

Lazer Kesim ve UV Baskı İçin Fiyat Teklifi Nasıl İstenir?

Basit Lazer kesim ve UV baskı işlerinizde gerekli dosyaları sizi yormadan biz hazılıyor ve fiyat veriyoruz.

Fakat dosya hazırlığı zaman alacak nitelikte kesim ve/veya baskı projeniz var ise;

1-) Kesim için vektör (çizgi) formatta hazırlanmış çizim dosyanız, (.dxf, .ai, .cdr, .dwg gibi)

2-) UV baskı için grafik  formatta (.psd, .png, jpg ve benzer) dosyanız elinizde hazır olmalı.

Peki ama neden?

Her gün 8 -10 kadar müşterimiz yaptırmak istediği ürünün (örn. yanda görülen) resim dosyasını (.jpg .bmp .png .webp vb) bize iletiyor ve bu dosyaya bakarak bir fiyat vermemizi talep ediyor. Fakat resim dosyasına bakarak lazer kesim süresini belirlemek veya tahmini bir fiyatlandırma yapabilmek mümkün değildir.  Net (hesaba dayalı) kesim fiyatını (kesim süresini) sadece ve sadece ürünün vektör formatta çizim dosyası elimizde olduğunda (lazer kesim makinesi üzerinde) hesaplayabiliriz. Vektör çiziminiz yoksa nasıl olacak?

Vektör çiziminiz yoksa sizin için ne yapabiliriz?

Basit gibi görünen bir objede veya  üründeki girinti-çıkıntılar, farklı gometrik desenler ve özellikle açılı alanlar çoğaldıkça objenin bire bir çizimini yapmak saatler ve hatta günler sürebilmektedir.

Eğer bir ürün yaptırmak istiyorsanız fakat projenize ait vektör veya grafik dosyalarınız yoksa Odak Lazer Kesim ve UV Baskı Hizmetleri olarak size destek verebiliriz. Bu noktada (çizim ve/veya grafik) talebiniz üzerinde çalışacağımız tahmini süre üzerinden ücretlendirme uyguluyoruz. Eğer ortaya çıkan işi beğenir ve sipariş ederseniz  işin toplam tutarına göre bir değerlendirme yapıyor ve çizim ücretinin tamamına kadar varan bedeli sipariş tutarından düşebiliyoruz.

Eğer talep edilen ürüne ait  ‘vektör dosyası’ elimizde mevcut ise ücret talep etmeden hızlıca fiyat veririz. Fazla zaman almayacak nitelikte olan kare, daire, üçgen ve benzeri geometrik objelere de hızlıca fiyat veririz. Fiyat sunumu hassasiyetini ise ilerleyen sekmelerde yer alan hesaplamaları incelediğinizde daha iyi anlayabilirsiniz.

şl

jlkj

Fason Üretim

Bir ürünün üretim adedi yüksek ve toplam iş süresi uzun ve işin sürekliliği de söz konusu ise bu kesim ve/veya UV baskı işlerinizi “fason üretim” kategorimizde değerlendiriyoruz. Bu bağlamda şu kadar adet yüksek adettir diyemiyoruz, zira adedin yüksekliği nazarımızda göreceli bir konudur. Şöyle ki;

Ürünün boyutuna, kesim yolu uzunluğuna ve malzeme kalınlığına bağlı olarak 1 saatte 1.000-3.000 adet ürün kesilebilir veya basılabilir. Bu adetler yüksek gibi görünsede  1 aat ile sınırlı bu iş fason üretim sınıfına girmez. Fason üretimi belirleyecek unsurlar işin niteliği ve adedi yanı sıra, özellikle ne kadar zamanımızı alacağı ve sürekliliğidir.

Fason Üretim genellikle 1 tam ve daha fazla iş günü süren, belli döngülerde de sürekliliği olan işlerdir. Doğal olarak fason üretim sınıfında yer alan işlere en düşük ücret tarifemizi uyguluyoruz.

Genel Kesim İşleri

Genellikle bir defaya mahsus olan ve bir iş günü sürede tamamlanbilen işleri genel kesim işleri olarak değerlendiriyoruz.

Ticari Projeler – Ürünler

Firmanız bünyesinde demişbaş olarak kullanmak amacıyla veya kendi geliştirdiğiniz bir ürün imalatı yada sıfırdan bir ürün geliştirmek/yaptırmak istiyorsanız;  size tasarım ve imalat  noktasında danışmanlık ve geliştirme hizmetleri sunuyoruz.

Örneğin;

  • Kullandığınız ya da imal ettiğiniz makine parçalarınızın üretimi,
  • Ticari olarak tasarlamak istediğiniz ürün veya ürüne yönelik parçalar,
  • Ofis ve stand dekorasyonuna yönelik ürünler,
  • Promosyon ürünleri.
Kişisel Ürünler.

Online alışveriş sitelerinde gördüğünüz bir ürünü kendiniz kullanmak yada hediyelik amaçla daha uygun fiyata yaptırmak isteyebilirsiniz. Online alışveriş sitelerinde zaten mevcut olan bir ürünü yaptırmak istiyorsanız şu hususları bilmenizi isteriz!

Sadece belli bir ürün üzerinde çalışan firmaların imalat şartları ilgili ürüne göre düzenlenmişir, malzemede fire vermezler ve online mağazalarda yüksek adetli satışları mevcuttur. Diğer yanda online mağazalarda çok yüksek bir rekabet de söz konudur. Yüksek rekabet ise ürüdeki kaliteyi olumsuz etkileyebilmektedir. Evet uygun fiyatın sebepleri var fakat yüksek rekabetin de tüketici nezdine olumlu/olumsuz neticeleri var.  Bu durumun farkındaysanız ve üründeki kalite beklentiniz yüksek ise bu durumda bizimle çalışmanız doğru bir tercih olacaktır. 

Sevgili Öğrenciler,

Çocuklarımız ve gençlerimiz geleceğimizin teminatıdır. Eğitimli bireylerden oluşan toplum ise huzurun ve refahın  teminatıdır. Bu itibarla hayata hazırlandığınız öğrenim sürecinde sizlere destek olmak asli vazifemizdir düşüncesindeyiz. Bu bilinçle bireysel sorumluğumuzu yerine getiriyoruz. Sizlere yanık ve duman izi bulunmayan kaliteli kesim deneyimini yaşatırken, lazer kesim ihtiyaçlarınızı (firmamız imkanları nazarında) mümkün olabilecek en uygun ücrete yapıyoruz.

Fiyat araştırması yaparken haklı olarak bize dakika ücreti soruyor ve bu bağlamda bir fiyat tahmini yapmaya çalışıyorsunuz. Oysa fiyat kesim süresine dayalı olmakla birlikte son derece göreceli bir konudur. Fiyatı birden çok kriter belirmektedir.

Şöyle ki; 80 ile 150 W gücünde iki lazer kesim makinesi arasında ciddi kesim hızı farkı olur. Örneğin 2,7 mm kalınlıkta MDF yi 80 W makine saniyede 20-30 mm hızla kesebilirken 150w makine saniyede 40-55 mm hıza kadar çıkabilir. Biz karton cinsi malzemelerde saniyede 100 -120 mm hız ile kesim LS����